Class Teachers & Reps.

LIST OF CLASS TEACHERS AND REPS. (2021-22)

SENIOR WING

CLASS/SECTION

  NAME OF CLASS TEACHER

CLASS REP.

VI-A

 ARJUN YADAV

SAVITA SHARMA

VI-B

 SAVEENA AGGARWAL

VI-C

 TANU BATRA

VI-D

 SUSHMITA BANERJEE

VI-E

 SAVITA SHARMA 

VII-A

 ANKITA BOSE

RUCHI MAHAJAN

VII-B

 RADHIKA GROVER DHIR

VII-C

 CHITRA BISHT

VII-D  RUCHI MAHAJAN

VII-E

 MADHU BHATIA

VIII-A

 NEENA MIGLANI

NEENA MIGLANI

VIII-B

 RASHMI

VIII-C

 ABDHESH KUMAR JHA

VIII-D  RENU SHARMA

VIII-E

 PARUL

IX-A

 SUNIL BHARDWAJ

ARPANA HANDA

IX-B

 SONALI JAIN

IX-C

 ARPANA HANDA

IX-D  AMANJEET COLLACO

IX-E

 LEENA SHARMA

X-A

 MADHU KAUSHIK

SHALINI NARANG

X-B

 VIKAY LAXMI KULHARI

X-C

 SHALINI NARANG

X-D  SATISH AHLAWAT

X-E

 APARNA SHARMA

XI-S1

 SAJID HUSSAIN

ANUJ KUMAR SINHA
(SCIENCE)

XI-S2

 RITU BADIA VASHISHT

XI-C1

 TISHYA MUKHERJEE

BAKSHISH SINGH
(COMMERCE)

XI-C2

 BAKSHISH SINGH

XI-H1

 TISHYA MUKHERJEE

APARNA MANAKTALA (HUMANITIES)

XII-S1

 ANUJ KUMAR SINHA

ANUJ KUMAR SINHA
(SCIENCE)

XII-S2  MADHURIMA SINHA

XII-S3

 VARSHA KATARIA

XII-C1

 ANKUR BHUSHAN

BAKSHISH SINGH
(COMMERCE)

XII-C2  RACHNA SHARMA

XII-H1

 APARNA MANAKTALA

APARNA MANAKTALA (HUMANITIES)


PRIMARY WING

CLASS/SECTION

NAME OF CLASS TEACHER

CLASS REP.

NUR-A

Aparna Sarkar

Aparna Sarkar

NUR-B

Reena Sharma

PREP-A

Neetu Sharma

Neetu Sharma

PREP-B

Preeti Chutani

PREP-C

Heena Mittal

PREP-D

Geeta Rani

I-A

Sangeeta Sharma

Geeta Katyal

I-B

Geeta Katyal

I-C

Renu Sar

I-D

Neenu Khanna

II-A

Sonia Sachdeva

Sonia Sachdeva

II-B

Nisha Panghal

II-C

Savita Malik

II-D

Ritu Chauhan

II-E

Ira Sharma

III-A

Shantoo Kapur

Shantoo Kapur

III-B

Poonam Mehta

III-C

Madhu Bhatia

III-D

Rajni Sharma

III-E

Seema Malhotra

IV-A

Geetika Wahi Baboota

Geetika Wahi Baboota

IV-B

Priyanka Thakran

IV-C

Poonam Goel

IV-D

Amita kapur

IV-E

Sarita Sangri

V-A

Naveen Gupta

Naveen Gupta

V-B

Jaishri Rana

V-C

Sushmita bandopadhya

V-D

Neera Saxena

V-E

Rashma Saxena